Kreatywne formy reklamy outdoorowej. Czyli o ważnej roli dmuchanych struktur na evencie.

20-06-2018
 O tym, że reklama pneumatyczna - czyli inaczej mówiąc dmuchane struktury reklamowe - jest nieodłączną częścią większości plenerowych eventów wie chyba każdy, kto choć raz w życiu miał przyjemność organizować event. Tymczasem, nawet u doświadczonych organizatorów pojawia się często pytanie: Na co w tym roku postawić? Jakiego rodzaju reklama będzie dla mnie najlepsza? Co tym razem mógłbym zaproponować moim gościom? Nie są to bynajmniej pytania bez sensu. Jak bowiem wiadomo, czasy, kiedy wystarczyło postawić balon reklamowy z logo firmy w samym centrum wydarzeń już dawno minęły.


 

Dzisiaj ludzie oczekują więcej.

Co w takim razie robić, kiedy event zbliża się wielkimi krokami? Nie ma reguły. Każde wydarzenie jest wyjątkowe i rządzi się swoimi prawami. Wystarczy porównać skoki narciarskie z Runmageddonem – ekstremalnymi biegami z przeszkodami – aby zobaczyć różnicę. Dwie wielkie imprezy sportowe, a dwa zupełnie różne wydarzenia. W jednym udział mogą wziąć tylko zawodowi sportowcy, w drugim: każdy – nawet słabo wysportowany amator.


Brama dmuchana

To, co jednak zawsze trzeba mieć na uwadze, to to, że nasz Klient/Gość, nie przychodzi na event by się nudzić. Dlatego, za wszelką cenę trzeba go zaciekawić. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Ale od czego jest wiedza i doświadczenie? Jak wiadomo – i nie jest to wcale fizyka kwantowa – pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Możesz mieć przygotowanych wiele atrakcji, ale jeśli nie zadbasz o przestrzeń na evencie, może być trudno je zauważyć.

W tym kontekście rola dmuchanych struktur okazuje się niebagatelna. Po pierwsze, dlatego, że znakomicie wypełniają i domykają otwartą przestrzeń (jak np. dmuchane miasteczka dookoła stadionów albo strefy kibica, eksponujące zwycięzców zawodów – co powoduje zwiększenie przekazu marketingowego).Po drugie –  same w sobie stanowią atrakcję zdolną przyciągać tłumy (co także jest doskonałą formą reklamy. Czy nie byłoby super stworzyć namiotu w kształcie heksagonalnej figury przypominającej wyglądem plaster miodu? Albo wyświetlić logo na gigantycznym ekranie reklamowym lub filmy na ekranie projekcyjnym?)

Namiot dmuchany heksagonalny

Inaczej mówiąc: Dzięki dobrze dobranym dmuchańcom (mogą to być: bramy reklamowe, ekrany reklamowe, namioty dmuchane, a nawet różne pomysłowe realizacje nietypowe, takie jak np. wielka dmuchana ryba!) Twój event nie tylko nabierze kształtów i charakteru, ale także będzie cieszył oko nawet najbardziej wymagających gości.
 

Wszystko zależy od wyobraźni.
Dlatego, przygotowując event, dobrze sporządzić bogaty scenariusz i pomyśleć: Jakie dmuchane struktury chciałbym zobaczyć na swoim koncercie, meczu, zawodach i innych tego typu wydarzeniach, gdybym – i tutaj uwaga! – mógł pozwolić sobie na wszystko!? To ważne pytanie. Pozwala nam bowiem spojrzeć głęboko w nasze marzenia, zobaczyć wyraźnie nasze prawdziwe potrzeby, a co za tym idzie – stworzyć fundament pod plan całego eventu. Planowanie to zwykle dość długi proces. Dlatego, tak istotne jest postawienie powyższego pytania, które w mgnieniu oka odsyła nas do gotowego obrazu całego wydarzenia.

Oczywiście, kiedy dajmy na to organizujemy zawody sportowe (to dobry przykład), sama dmuchana reklama to jeszcze nie wszystko. To zrozumiałe samo przez się. Trudno jednak oczekiwać, że kibice lub zawodnicy poczują się komfortowo, kiedy nie będą mieć w przestrzeni żadnych punktów oparcia, czegoś namacalnego, co będzie wypełniać przestrzeń i wyznaczać granice całej imprezy. Jak wyglądałyby biegi, gdyby nie powiewające flagi, bujające się w rytm muzyki windymany czy też kolorowe dmuchane słupki na trasie? Czy finiszujący biegacze wywoływaliby takie emocje, gdyby nie wyraźnie zaznaczona meta (np. w postaci bramy reklamowej), którą nawet z daleka kibice mogą zobaczyć?

Brama startowa dmuchana


Dobrze zagospodarowaną przestrzenią może być także wyraźnie zaznaczona strefa dla dzieci: miejsce gier i zabaw, gdzie najmłodsi mogą aktywnie spędzić czas. Albo strefa gastro pod namiotem, takim jak np. znakomicie sprawdzające się w tym przypadku stałociśnieniowe namioty VENTO®.

Kącik dla dzieci - namiot stałociśnieniowy VENTO


Pokaż, że naprawdę Ci zależy.

Alexander Garvin w książce pod tytułem What Makes a Great City opisał podstawowe zasady jakimi powinni się kierować urbaniści. Przyjął on bowiem, że dobrze urządzona przestrzeń miejska powinna być nie tylko użyteczna, ale także interesująca i przyciągająca uwagę. To jednak nie wszystko. Zdaniem tego autora – jak już sam tytuł jego książki wskazuje – przestrzeń powinna być wspaniała! Czyli, otwarta, interesująca, zachęcająca! Przestrzeń musi być miejscem przyjaznym do życia, miejscem interakcji i miejscem umożliwiającym rozwój. Jeśli zatem przyjmiemy, że przestrzeń eventowa to takie małe miasteczko, nie będziemy mieć wątpliwości, że także o nią powinniśmy zadbać i poświęcić jej trochę więcej uwagi.Miasteczko dmuchańców podczas biegu Runmageddon

Podkreślmy to wyraźnie. Dzisiaj event to poważna sprawa. Dlatego, dobrze jest zadbać o fundamenty. Potencjał reklamy pneumatycznej w obszarze eventowym jest ogromny. Także od strony marketingowej. Już sama brama reklamowa o szerokości 11 metrów poważnie wzmacnia przekaz marketingowy na evencie. Na takiej powierzchni jako organizator możesz już sporo zamieścić (np. logo, hasło, wizje, misje firmy). Hmmm… A co dopiero, kiedy wypełnisz całą przestrzeń dmuchańcami – tworząc niezapomniane dmuchane miasteczko wypełnione po brzegi emocjami!? 
 

Pakiet Rozszerzonej Gwarancji

Poczuj spokój na kolejne lata i kupuj jeszcze taniej!
Więcej

Szybki kontakt

Zapytaj o produkt, podziel się z nami swoja opinią lub pochwal się zdjęciami z akcji.
+48 32 720 65 23
Pon - Pt od 8:00 do 17:00
kontakt@poltent.pl
 nagroda_srebro Jakość Roku 2017 Jakość Roku Złoto
Certyfikat wiarygodności biznesowej
Telefon:32 720 65 23
Fax:32 797 99 00
Mail:kontakt@poltent.pl